Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Nenech to být

AG Štěpánská je nově zapojeno do systému NNTB (nenech to být) – jedná se o internetový systém a mobilní aplikaci www.nntb.cz bojující proti šikaně a vyčleňování z kolektivu na školách po celé ČR.

Velká výhoda tohoto systému je naprostá anonymita. Každý tak má možnost informovat o problému, který se děje jemu samotnému, případně někomu v jeho okolí. V systému není potřeba vyplňovat vlastní jméno ani jméno agresora. NNTB funguje tak, že si nejprve vyhledáte školu (Akademické gymnázium). Poté budete přesměrování na stránku, kde vyplníte jméno toho, kdo se podle vás necítí dobře a z jaké je třídy. Pokud chcete, můžete dopsat informace, proč si myslíte, že se to děje, ale to není nutné. A to je vše.

Co je NNTB?

“Nenech to být” je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. Projekt „Nenech to být“ tak poskytuje možnost rychlého odhalení negativních vztahů ve školním prostředí, a tím řešit nebo alespoň minimalizovat rizika se šikanou spojena.
Projekt je autorským dílem podnikajících studentů gymnázia Vídeňská, vychází tedy přímo z potřeb mladé generace a současně je svým provedením mladím lidem blízký a školám dostupný a uživatelsky snadný. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku. To vše za spolupráce s Pedagogicko-psychologickou poradnou Brno a Linkou bezpečí, která aktuálně řeší veškerou administraci, schvalování škol, technickou podporu a obecnou komunikaci.

 

Linka bezpečí píše o projektu NNTB:
http://spolek.linkabezpeci.cz/aktuality/linka-bezpeci-pomaha-resit-sikanu-na-ceskych-skola/

MŠMT píše o projektu NNTB:
http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-podporilo-projekt-k-odhalovani-sikany-ve-skolach