Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Sportovní soutěže

  • Sportovní den je zaměřen na lehkou atletiku. Právě lehkoatletické disciplíny zařazujeme do výuky velmi obtížně – nemáme atletické hřiště. Zájem o soutěže bývá velký, v deseti disciplínách soutěží kolem stovky studentů.
  • Lední hokej – každým rokem v zimních měsících škola pronajímá zimní stadion v Černošicích, zde se odehrávají utkání v ledním hokeji, kde aktéři mají možnost porovnat své schopnosti v českém národním sportu.
  • Školní turnaj v odbíjené
  • Školní turnaj v kopané
  • „POPRASK“ – naši studenti se každoročně zúčastňují Poháru pražských škol v odbíjené, košíkové, florbalu, badmintonu a plavání.
  • Mikulášské schody – štafetový běh po schodech AG
  • Vánoční volejbalový turnaj

 

Juniorský maraton

Dne 23. 4. 2024 se naše škola jako každý rok zúčastnila Juniorského maratonu v Praze. Studenti vytvořili celkem tři štafety a jedna ze štafet "Akademici II" se umístila nejlépe v historii AG v čase 2 hodiny 28 minut 26 sekund. Gratulujeme!
Děkujeme všem účastníkům za skvělý sportovní výkon a těšíme se na účast a překonání školního rekordu v příštím roce!


(více fotografií)

 

Dračí lodě

Ve středu 15. 6. 2022 jsme se po dvouleté pauze opět zúčastnili Závodu dračích lodí. Bylo krásné počasí, panovala dobrá nálada a mezi jednotlivými rozjížďkami si studenti mohli zahrát i beachvolejbal nebo se jít vykoupat. Na "bednu" to tentokrát nebylo, ale věřím tomu, že za rok se to povede!  J. Berková

 

Pohár pražských škol POPRASK – florbal hoši

29. 11. 2021 se naši studenti zúčastnili florbalového turnaje POPRASK. Sice nepostoupili do dalšího kola turnaje, ale po dlouhé době mohli změřit síly s jinými školami. Příště to třeba vyjde!

  

 

Pohár pražských škol POPRASK – plavání dívky

10. 1. 2020