Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Spolupráce s Francouzským institutem

Francouzština na AG ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze

Výuka francouzského jazyka má na našem gymnáziu dlouholetou tradici. Vyučuje se v malých skupinách od začátečníků po pokročilé, a to ve všech třídách, nejen ve třídě s tzv. rozšířenou výukou francouzštiny. (leták o výuce Fj na AG)

 

Ve třídách s tzv. rozšířenou výukou francouzštiny se fr. jazyku věnujeme nadstandardně, a to jak zvýšenou dotací hodin týdně, tak i hodinami konverzace a seminářů s rodilým mluvčím. Studentům nabízíme akce spojené s fr. jazykem a kulturou a umožňujeme a zprostředkováváme možnosti studia jazyka ve Francii. To vše i díky úspěšné spolupráci s IFP (Francouzským institutem Praha, www.ifp.cz), který sídlí naproti budově gymnázia.

V rámci programu „Rok ve Francii“ vysíláme na roční studijní pobyt zájemce s dosaženou úrovní A2 CERS. Všichni zúčastnění byli velmi spokojeni.

Dále s IFP participujeme v přípravách studentů na zkoušky DELF. Naši profesoři jsou součástí zkušebních komisí a naše studenty na tyto mezinárodně uznávané certifikáty připravují.

Kontinuita vzdělávání v oblasti francouzského jazyka a kultury je zajištěna i spoluprací s Campus France. Pomáhá našim studentům s výběrem vysoké školy ve Francii. Nabídka je velmi bohatá.

Dalším bodem spolupráce s IFP je též nabídka tříletého studia na francouzském lyceu buď v Dijonu nebo v Nîmes, jedná se o tzv. české sekce, které existují již od roku 1920. Studenti prvního ročníku, kteří při výběrovém řízení uspějí, mohou ukončit studium francouzskou maturitní zkouškou, která je uznávána MŠMT.

Do Francouzského institutu chodíme pravidelně na filmové projekce, ať už v rámci filmového festivalu nebo projekcí pro školy. Účastníme se projektů, které Institut každoročně vypisuje (překlady, divadlo) a v neposlední řadě pilně navštěvujeme mediatéku a dočasné výstavy.

Présentation: Pourquoi choisir le français pour votre enfant