Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Německo

Dresden, Berlin, Potsdam 2023

29.11.–2.12.2023

        

(více fotografií)

 

Internationales Jugendforum von Lion's Club 2023 – Bückeburg

Deník z Jugendfora v Bückeburgu: Tereza Fidlerová, Lucie Křížová, Daniela Balážová

 

Austausch mit dem Theodor-Heuss-Gymnasium Freiburg

21.–29.4.2023

Reiseberichte: Emma Poláková, Jana Vejražková, Linda Bendová, Linda Stankeová, Markéta Babiaková, Míša Stránská, Marija Ćirić, Mija Otkovič, Pavel Fiedler, Samuel Hanzelín, Vendy Janková, Chiara Moles

 
(více fotografií)

Mnichov 21.–23. 10. 2021

Unser Ausflug nach München
Vom 21. bis zum 23. Oktober waren wir in der Hauptstadt Bayerns, in München. Am Donnerstag mussten wir sehr früh aufstehen. Da wir aus Florenc um 6 Uhr früh abfahren sollten, waren wir alle gegen 4 oder 5 Uhr aufgestanden. Gegen Nachmittag sind wir schon in München angekommen.
Zuerst haben wir den Olympiapark besucht. In diesem Park hat die Sommerolympiade im Jahr 1972 stattgefunden. Es gibt hier eine Olympiahalle, ein Olympiastadion, ein olympisches Dorf oder eine olympische Pressestadt. Im Olympiapark waren wir auch im BMW Museum und in der BMW Welt, wo man ein Auto kaufen kann. Autos sind billiger hier, aber es ist ein Erlebnis für Kunden. Und am Abend sind wir in dem Zentrum der Stadt spazieren gegangen. Das Zentrum ist sehr schön, zum Beispiel das Neue Rathaus am Marienplatz ist großartig.
Samstag war ein Feiertag für die Fußballfans wie ich es bin. Wir haben die Allianz Arena besucht. Das ist ein Fußballstadion, wo einer der besten Klubs in der Welt spielt - Bayern München. Dann waren wir im Deutschen Museum (es ist ein Technikmuseum) und in dem Englischen Park, der am größten in München ist. Und am letzten Tag haben wir berühmte Bilder in der Alten Pinakothek und das Cuvilliés-Theater gesehen.
Das war unser Ausflug nach München. Neben den Sehenswürdigkeiten hatten wir viel Spaß miteinander gehabt und das Essen in München war sehr gut!

Viktor Bosák, 4.A

Unser Ausflug nach München
So, unser Ausflug begann am Donnerstag. Um 5:45 Uhr hatten wir das Treffen. Nach München kamen wir gegen zwölf Uhr und der erste Halt war der Olympiapark, der mir sehr gefiel. Parks in München sind wunderbar. Danach besuchten wir das BMW-Museum, wo man im Auto sitzen und Musik hören konnte. Dort wartete unser Bus und wir fuhren endlich zum Hotel und kamen unter. Am Abend machten wir einen Spaziergang durch das Stadtzentrum.
Am Freitag besuchten wir die Allianz Arena, wo die Mannschaft FC Bayern München spielt. Danach kam an die Reihe Deutsches Museum, das interaktiv und unterhaltsam war. Am Nachmittag gingen wir zum Englischen Garten. Es war mein Lieblingsort in München. Die Sonne schien und ich und meine Freunde schlenderten mit Kaffee in den Händen durch den Park. Sogar hatten wir die Möglichkeit, uns  mit den Einheimischen zu unterhalten.
Und den letzten Tag war geplant die Alte Pinakothek, wo man viele Bilder sehen konnte. Dann besuchten wir auch das Schloss Nymphenburg. Es gab da viele schöne Schwäne. Und die letzte Sehenswürdigkeit war das Cuvilliés Theater in der Residenz, wo wir im Zuschauerraum saßen und etwas über die Geschichte erfuhren. Die Stadt konnten wir auch selbst erkunden, weil wir immer ein paar Stunden zwischen Besichtigungen hatten. München durften wir sicher nicht ohne Bratwurst verlassen.
Die Hauptstadt von Bayern ist großartig. Ich genoss sehr den Ausflug und ich freue mich auf weitere Reisen.

Lucie Vilímová, 3.C

V Mnichově s AG

Den první
Naše třídenní poznávání Mnichova započalo brzy ráno ve čtvrtek, dne 21. října. Ještě s ospalkami slepenýma očima jsem vyhlížela skupinku stejně ospalých náctiletých, čekajících na příjezd autobusu, který se nám měl stát po následující tři dny naším druhým domovem. Po zkontrolování všech potřebných dokumentů byl už konečně čas odjezdu. V hlavě jsem ještě rychle projela seznam věcí, které s sebou mám, popřípadě nemám, a s nelibostí jsem si s prvním trhnutím autobusu uvědomila, že jsem si zapomněla šátek. Ani jsem se nenadála, a byli jsme v Mnichově. Nebe bylo čistě modré a sluneční paprsky tančily po skleněných plochách moderní mnichovské architektury. Podzimně zbarvené listí stromů však z větví rval silný vítr, nejsilnější, jaký jsem snad kdy zažila. Po úspěšném zdolání a slezení z nejvyššího bodu Olympiaparku, aniž by nikoho z nás obzvlášť silný poryv větru nestrhl s sebou a nezanesl na leteckou prohlídku Mnichova, jsme si obhlídli olympijský plavecký bazén a přesunuli se do komplexu BMW Welt. Tam firma BMW vystavovala nejnovější modely jejich aut. V BMW Muzeu, které se nacházelo hned přes ulici, bylo hlavním tématem výstavy historie automobilové značky a udržitelnost. Poté přišel čas na zabydlení se v hostelu a obchůzku po centru Mnichova. Cestou jsme navštívili například Hofbräuhaus München – několikapatrový pivovar, kam se najednou vešlo tisíce hladových hostů – který je po právu označován jako symbol všech bavorských hospod. Hned při vstupu vám nosní dírky naplnila všudypřítomná vůně knedlíků a ušní bubínky živá bavorská muzika a břinkot pivních sklenic. Mezi vesele hovořícími zákazníky pak kličkovala paní, prodávající mohutné nádorovité preclíky. Škoda, že jsem si v tom všem shonu a zmatku nestihla jeden koupit. O důvod více se do Mnichova někdy v budoucnu opět podívat. Rozchod jsme dostali až poměrně pozdě večer, centrum tedy bylo už nasvícené, ale noční život se měl rozproudit až v pátek a sobotu. K večeři se mi podařilo obstarat preclík z tamní pekárny Rischard a ještě před tím, než se zavřely obchody, jsem skoupila širokou škálu německých sladkostí. Byly to sladce utracené peníze.

Den druhý
Po bohaté snídani nás autobus přepravil k Allianz Aréně, o které nám něco víc řekli dva bavorští průvodci. Nahlédli jsme i do šaten hráčů a zavítali do fanshopu populárního fotbalového klubu FC Bayern München. Počasí už tak slunné jako den předešlý nebylo, to nám však nemuselo vůbec vadit, neboť jsme další tři hodiny strávili v Deutsches Museum – rozlehlém technickém muzeu, plném interaktivních modelů a zajímavých ukázek z různých oborů vědy. Oběd si každý našel na farmářském trhu Victuals Market, kde mi zdrojem potravy byl opět Rischard. Kdy jindy se vám poštěstí se každý den stravovat preclíky než v Německu? Následovala Anglická zahrada, kde jsme se pokoušeli pošprechtit si s někým místním. Co tuto zahradu odlišuje od ostatních je Eisbachwelle hned u vchodu, kde se zkušení surfaři snaží co nejdéle udržet na prkně, vše před zraky zvědavých kolemjdoucích a turistů.

Den třetí
Ráno jsme si prohlédli barokní zámek Nymphenburg a část zámecké zahrady. Mnichov je skutečně architektonicky rozmanité, chvílemi jsem úplně zapomněla, že jsme pořád v tom stejném městě. Historie tu kráčí s pokrokem ruku v ruce. Autobusem jsme se poté transportovali k Staré pinakotéce a tam se něco kolem hodiny a půl procházeli mezi obrazy malířů od středověku až do poloviny 18. století. Rozchod jsme měli dříve a volný čas jsem se rozhodla strávit v tamních knihkupectvích. Snad budu jednou umět německy dobře natolik, abych byla schopná si i některé z titulů přečíst. Tento den se jako žádný jiný samozřejmě neobešel bez preclíku. Finální návštěvou nám bylo divadlo – nebo spíše divadélko – Cuvilliés, topícím se ve zlaté a rudé barvě.

Alena Stehlíková, 1.C

 

Mnichov
Za mě to byl jeden z nejlepších zájezdů, na kterých jsem byl. Byla tam legrace a také jsem se něco dozvěděl. Nejvíc se mi líbila Allianz Arena, protože hraju fotbal. Tak to byl pro mě největší zážitek. A hlavně -  Bayern Mnichov je jeden z mých nejoblíbenějších týmů. Pak se mi líbilo i technické muzeum Deutsches Museum, ve kterém mě trochu zklamalo, že jsem si nemohl nějaké věci vyzkoušet jako v českých muzeích. I přesto jsem si to moc užil. V Alte Pinakothek jsem nebyl moc nadšený, protože já se v obrazech moc nevyžívám, ale měli tam dobrou kavárnu, což beru jako základ úspěchu. V Anglické zahradě mě zaujalo to, že tam lidi surfovali na říčce Eisbach, a potom, když byl rozchod, tak jsme zalezli s klukama na dětské hřiště a tam jsme si povídali. Ale co se mi líbilo úplně nejvíc, tak to byly rozchody po společné procházce městem. Během nich jsme se najedli a pak jsme se šli do McDonaldu zahřát, protože večery už byly chladné. Tam jsme si koupili burgery a povídali si, anebo hráli golfík na mobilu. Takže mně se ten zájezd moc líbil a už se těším na příští rok.:)

Miroslav Beneš 1.A

 

 

Berlin, 29. 11. – 1. 12. 2019

 
(více fotografií)