Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Koncert Bedřich Smetana

S úctou Smetanovi

Koncert věnovaný památce Bedřicha Smetany, který se uskuteční 12. 5. 2024 v Kateřinské zahradě – areálu Kateřinek, kde autor zemřel 12. 5. 1884. Koncert je podpořen záštitou ředitele Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Prof. MUDr. Davida Feltla, Ph.D., MBA.

Projekt Akademického gymnázia Štěpánská slouží jako oslava Roku české hudby a uctění památky Bedřicha Smetany (Smetana 200 – Rok české hudby 2024). Mimořádným prvkem tohoto projektu je jeho propojení s výjimečným místem, časem a vzdělávacím ústavem. Smetana na Akademickém gymnáziu jehož historie sahá až do roku 1556 studoval v letech 1839 až 1840 a areál Kateřinek je historickým místem, kde Bedřich Smetana před sto čtyřiceti lety opustil tento svět. Cílovou skupinou projektu jsou žáci a studenti Akademického gymnázia Štěpánská a ZŠ EDUCAnet, rodiče, přátelé školy, ale v neposlední řadě oslovuje i širokou veřejnost.
Na koncertu vystoupí Pěvecký sbor Akademického gymnázia Štěpánská a pěvecké sbory ZŠ EDUCAnet. Věkové rozpětí účinkujících jen příslibem bohatého a poutavého pohledu na českou hudební tvorbu. Program je složený z děl Jana Křtitele Vaňhala, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Vítězslava Nováka, Bohuslava Martinů a Jaroslava Křičky.