Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Evropský parlament mládeže / European Youth Parliament

26. Národní konference Evropského parlamentu mládeže v Ostravě, 21.–24. 3. 2024

Od 21. do 24. 3. 2024 se 5 studentů 1. ročníků naší školy (H. Doskočilová, J. Baudin, A. Solina, E. Družbacká a R. Rosenbaumová) zúčastnilo výše uvedené konference. Díky jejich skvělé práci, kterou odvedli v jednotlivých týmech si zajistili schválení svých rezolucí.

Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v další činnosti v rámci EPM.

   

 

14. Regionální výběrová konference EYP v Olomouci, 1.–3. 12. 2023

Ve dnech 1.–3. 12. 2023 proběhla v Olomouci 14. Regionální výběrová konference Evropského parlamentu mládeže, které se účastnili 4 studenti našeho gymnázia: Emma Družbacká (1.A), Anastasiia Solina (1.B), Hana Doskočilová (1.D) a Jáchym Baudin (1.D).
Děkujeme za účast a vynikající reprezentaci.

 

13. Regionální výběrová konference EYP v Plzni, 10.–12. 11. 2023

Ve dnech 10.–12. 11. 2023 proběhla v Plzni již 13. Regionální výběrová konference Evropského parlamentu mládeže, které se účastnili 4 studenti z 1.C: Debora Caldová, Jakub Krpata, Ha Trinh Nguyen a Robine Rosenbaumová. Děkujeme za účast a vynikající reprezentaci!

 

Mezinárodní konference EYP, Marbella (Španělsko) 2023

 
(více fotografií)

 

25. Národní konference EYP v Kolíně, 23.–26. 3. 2023

Naše gymnázium reprezentovala na výše uvedené čtyřdenní konferenci Evropského parlamentu mládeže skupina 6 studentů z 1. ročníků – M. Lipková, S. Kudelová, N. Vuová, Ester L. Speckens, I. Ficenecová a S. Blažek. V rámci valného shromáždění se všem podařilo úspěšně obhájit v angličtině své rezoluce a nabízí se jim tak možnost zúčastnit se mezinárodních akcí, které se letos budou konat ve Španělsku, Irsku či na Islandu.
Děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v další činnosti EYP.

 

Roundtable weekend of EYP CZ

Lichtenštejnský palác v Praze, 3.–5. 2. 2023

Studenti AG se zúčastnili diskusí s předními politiky a experty v rámci hodnocení výstupů českého předsednictví v Radě Evropy a setkali se tak nejen s ministrem školství.

 

 

EYP Day na Akademickém gymnáziu, 7. 10. 2022

Jak již bývá zvykem na naší škole, začátkem října se opět konal Den Evropského parlamentu mládeže (EYP Day). Letos mělo 40 studentů z 1. ročníků možnost se seznámit s činností účastníků oficiálních zasedání EYP (Teambuilding, Committee Work, General Assembly). Během dne studenti pracovali ve 3 komisích (AGRI, REGI, ENVI), ve kterých řešili v angličtině danou problematiku a snažili se vypracovat rezoluci, kterou pak prezentovali na Valném shromáždění. Každá komise vystoupila se zajímavými návrhy řešení daných problémů.

   

S organizací celé akce pomohli Daniel Janda (4.A), Jana Leshberg (4.A), Radek Václavík (3.B), Evheniia Kostevych (2.A) a David Janda (2.A). Pozvání také přijala bývalá absolventka AG Sophie Serebryanaya. Společně pak byli vybráni studenti, kteří naši školu budou reprezentovat na Regionálních konferencích v Hradci Králové a v Českých Budějovicích:
Julie Kubíková (1.B), Maja Lipková (1.A), Elizabeth Klára Cenková (1.D), Sophie Kudelová (1.B) – Hradec Králové (11. – 13.11. 2022),
Teodor Cír (1.D), Zdeněk Sedláček (1.B), Solomija Lobač (1.D), Saša Blažek (1.B), Irena Ficenecová (1.C), Nathálie Vuová (1.B) – České Budějovice (2.– 4. 12. 2022).
Náhradníci: Ester Léa Speckens (1.B), Anna Břusková (1.A), Lukáš Dymek (1.A).

Všem děkujeme za účast a vybraným studentům přejeme hodně úspěchu!

 

22. Regionální výběrová konference EYP v Chorvatsku (29. 9. – 2. 10.2022, Osijek)

Po šestnáctihodinové jízdě na mou první zahraniční konferenci jsem byl mile překvapen ostatními účastníky, kteří mě mezi sebe okamžitě přijali. Musím podotknout, že to bylo asi to jediné, z čeho jsem měl trochu obavy, jelikož většina ze zúčastněných byli studenti z balkánských zemí. Všichni byli nadšeni z toho, že se mohli zapojit do tak velké akce, což bylo vidět na každém kroku.
Neustále se dbalo na to, aby byli všichni „v pohodě” a na to jaké mají zrovna dojmy. K tomu přispělo i skvělé zázemí a velmi lahodné jídlo. Nečekal jsem, že běžné kulinářství se může tak drasticky změnit k lepšímu jen o pár set kilometrů na jih.
Práce v rámci akademického týmu znamenala ponoření se do jiné reality, a to jak před konferencí, tak i během ní. Nesčetné tréninkové moduly, ve kterých se diskutovaly různé situace, které mohou nastat a jak dojít k jejich řešení, dostaly celý akademický tým na stejnou úroveň, a tak jsme byli schopni dojít k úspěšnému valnému shromáždění. Kdybych si tím celým měl projít znovu, tak bych to udělal bez jediného zaváhání. Bylo to super a všem tyto zkušenosti vřele doporučuji!

Radek Václavík (3.B)

 

96.Mezinárodní konference v Rize

Mimo dění v České republice jsme se v červenci 2022 podívali na 96. Mezinárodní konferenci v Rize. Po 24hodinové cestě autobusem jsme dostali příležitost 8 dní debatovat se studenty z celé Evropy o různých tématech týkajících se digitalizace. Od akce jsme čekali mnoho, ale musíme přiznat, že v mnohých ohledech naše očekávání předčila. Měli jsme ku příkladu možnost setkat se s českou velvyslankyní v Rize, paní Janou Hynkovou a promluvit s ní jak o českém zastoupení v Lotyšsku, tak ale i ku příkladu o současné socio-ekonomické situaci světa či našich plánech budoucího studia.

Daniel a David Jandovi

  

EYP na AG v 2. pololetí 2021/2022

Jak už bývá zvykem, i tento rok se studenti AG v hojném počtu účastnili akcí Evropského parlamentu mládeže v ČR (EPM v ČR). Hned na jaře proběhla v Pardubicích 24. Národní výběrová konference, kterou jsem měl tu čest od léta minulého roku připravovat. Jsem rád, že kromě 5 delegátů (Barbora Baňková, David Janda, Evheniia Kostevych, Vanessa Šoffová, Alexandr El Tohami) z prvních a druhých ročníků, pro které to byl teprve druhý kontakt s EYP, se zúčastnil i Radek Václavík (2.B) a to v rámci mého organizačního týmu. Pokračuje tím tak tradice aktivní účasti studentů AG v rámci struktur spolku. To podporuje i skutečnost, že velké části naší delegace v Pardubicích byla nabídnuta možnost stát se členy EPM v ČR, a dostat tak příležitost se podívat na další zahraniční zasedání. Kromě toho se mohou podílet na přípravách příštích akcí, jako jsme to dělali já a Radek. Všem jim gratuluji a přeji mnoho úspěchů a příjemných zážitků. Já sám po této náročné ale obohacující zkušenosti rozhodně neplánuji s prací pro organizaci přestávat. V květnu jsem byl zvolen místopředsedou pro finance, a tak se těším, co dalšího mě tato příležitost naučí.

Daniel Janda (3.A)

EYP na AG v 1. pololetí 2021/2022

Děkujeme všem studentům 1. a 2. ročníků, kteří se zúčastnili Regionálních konferencí EYP v Liberci a Třebíči 2021 za skvělou reprezentaci naší školy. Zároveň přejeme všem vybraným delegátům hodně úspěchů a příjemných zážitků získaných během Národní konference, která proběhne v březnu 2022 v Pardubicích.

 

EYP Day na AG, 5. 10. 2021

Dne 5. 10. 2021 byl zorganizován na naší škole Den Evropského parlamentu mládeže, během kterého byly vybrány 2 skupiny studentů z 1. a 2. ročníku, které budou reprezentovat naši školu na Regionální konferenci v Liberci (22. – 24. 10. 2021) a také v Třebíči (12. – 14. 11. 2021).
Děkujeme všem za účast a gratulujeme vybraným delegátům!